Zdjęcia z zakończenia oraz podsumowanie sezonu 2013

Zapraszam do galerii.

Za nami kolejny sezon ROWEROWEGO OBRAMU z związku z tym chciałbym w kilku słowach podsumować kończący się sezon 2013.

Braliśmy udział w 12 rajdach z cyklu Rowerowy OBRAM o łącznej długości 722 km, w których wzięło udział 48 cyklistów, dla porównania w roku ubiegłym w 12 rajdach o długości 649 km brało udział 40 cyklistów.

W sumie podczas trzech lat przejechaliśmy 34 rajdy o długości 1828 km, a brało w nich udział 63 cyklistów. Gdyby podsumować wszystkie przejechane kilometry to przejechaliśmy dookoła kulę ziemską.

Podczas tegorocznych naszych rajdów odwiedziliśmy między innymi Las Warmiński, Barczewo, Źródła Łyny, Wrota Warmii, Pluski, Ornetę, Lidzbark Warmiński, Półwysep Helski, objechaliśmy jezioro Śniardwy, Żuławy Wiślane. Zaliczyliśmy Obramowską Setę maraton jak sama nazwa wskazuje liczył 100 km.

Oprócz Rajdów z cyklu Rowerowy OBRAM zorganizowaliśmy 5 Rajdów zimowych w których brało udział 7 najbardziej zarażonych cyklozą rowerzystów.

W lipcu podjedliśmy się wyczynu stanowiącego dla zwykłych rowerzystów jakimi jesteśmy wyzwanie nie lada. Mam na myśli I OBRAM ULTRAMARATON na dystansie 200 km który to dystans przejechało pięciu cyklistów.

Oprócz Rajdów organizowanych przez nasze Stowarzyszenie braliśmy udział w maratonach organizowanych przez gdańskie Stowarzyszenie ROWEROVER;

Kaszebe Runda, Vejherovia Velo, Karlskrona Bike, Żuławy Wkoło.

Jakby policzyć wszystko to braliśmy udział w 21 Rajdach plus jeden specjalny jakim był wyjazd nad Balaton. Wyjazd który na zawsze zostanie w naszej pamięci, o którym będziemy mówili i który będziemy wspominali przez kolejne lata tak jak wspominamy wyjazd na Bornholm.

Tak liczny udział w rajdach spowodował, że o OBRAMIE i Rowerowym OBRAMIE mówi się w środowisku rowerowym nie tylko Olsztyna ale i Polski, o czym może świadczyć zainteresowanie wspólnymi wyjazdami osób nie związanych z naszą firmą oraz sympatia z jaką spotykamy się na rajdach organizowanych przez inne stowarzyszenia.

 Najważniejsze nagrody sezonu 2013 otrzymali:

W klasyfikacji Zimowego Rowerowego OBRAMU:

III miejsce za przejechanie łącznie 108 km zdobył Mark M.

II miejsce za przejechanie łącznie 140 km zdobył Andrzej G.

I miejsce za przejechanie łącznie 195 km zdobył Bogdan P.

Tytuł Maratończyka S.E.R. OBRAM za przejechanie OBRAMOWSKIEJ SETY W czasie poniżej pięciu godzin zdobyli:

Jarek K. 3h 49 min.

Paweł M. 3h 49 min.

Przemek W. 3h 57 min.

Piotrek C. 3h 57 min.

Andrzej N. 3h 57 min.

Basia M. 4h 21 min.

Daniel M. 4h 21 min.

Emilia J. 4h 30 min.

Zbyszek R. 4h 31 min.

Marcin P. 4h 33 min.

Mariusz R. 4h 41 min.

Za przejechanie 200 km podczas I OBRAM ULTRAMARATONU pamiątkową statuetkę, certyfikat oraz tytuł ULTRAMARATOŃCYKA S.E.R. OBRAM otrzymali:

Jarek K.

Przemek W.

Piotrek O.

Daniel M.

Bogdan P.

Tytuł najszybszej góralki S.E.R. OBRAM podczas górskiej premii zdobyła Magda N.

Tytuł najszybszego górala S.E.R. OBRAM podczas górskiej premii zdobył Przemek W.

Puchar Prezesa OBRAM Sp. z o.o. dla najmłodszego uczestnika Rajdów otrzymał Mateusz O.

Puchar Prezesa OBRAM dla najaktywniejszego uczestnika Rajdów ROWEROWY OBRAM 2013 za przejechanie wszystkich 12 rajdów i przejechanie 722 km zdobyli:

Marta Cz.

Monika G.

Barbara M.

Daniel M.

Piotr O.

Bogdan P.

Puchar Prezesa OBRAM Sp. z o.o. dla najaktywniejszego uczestnika Rajdów Rowerowy OBRAM w klasyfikacji wszech czasów zdobyli:

III miejsce za przejechanie w 32 rajdach 1707 km zdobył Paweł M.

II miejsce za przejechanie w 32,5 rajdach 1725 km zdobył Bogdan P.

I miejsce za przejechanie we wszystkich 34 rajdach 1828 km zdobył Daniel M.

Nagrodę specjalną Prezesa OBRAM Sp. z o.o. wylosował Piotrek O.

A co nas czeka w 2014 roku.

Zacznijmy od Wyprawy Roku 2014. Będzie to wyjazd nad Dunaj. Przejedziemy trasą rowerową nr 1 w Europie od Passau na granicy niemiecko – austriackiej przez Linz- Melk- Wiedeń do Bratysławy.

W sumie prawie 400 km w ciągu czterech dni. Wyzwanie nie lada. Zaczynajmy przygotowania już od jutra. Tradycyjnie Rajd odbędzie się w weekend Bożego Ciała tj od 17 do 22 czerwca 2014. Oczywiście liczba uczestników tego rajdu będzie ograniczona z przyczyn logistycznych. Jak zawsze w takich przypadkach pierwszeństwo udziału zgodnie z regulaminem S.E.R. OBRAM.

Oprócz tego planujemy udział w większej ilości maratonów organizowanych przez Stowarzyszenie RowerOver z Gdańska. Mam na myśli Kaszebe Runda, Wejherovia Velo, Kociewie Kołem, Żuławy Wkoło które to maratony będą wliczane do punktacji Rowerowego OBRAM-u. Tak jak w latach poprzednich liczba Rajdów z tego cyklu będzie wynosiła od 12 do 14. Odbędzie się również w dotychczasowej formie Obramowska Seta a w zmienionej formie II OBRAM ULTRAMARATON podczas którego będzie do wyboru dystans do przejechania 150, 200 lub 250 km. Tak żeby każdy dobrał sobie dystans z jakim chce się zmierzyć.

Oprócz tego planuję jeszcze jeden udział w Maratonie poza granicami Polski t.j. Karlskrona Bike w Szwecji.

Szczegółowy kalendarz Rajdów podam po otrzymaniu kalendarza rajdów organizowanych przez RowerOver. Myślę że na początku grudnia będę mógł podać w miarę szczegółowy plan Rajdów na 2014 rok. I do tego czasu oczekuję z waszej strony sugestii odnośnie tras rajdowych.

Jak z tego wynika w przyszłym roku każdy znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszam do udziału w naszych Rajdach.

This entry was posted in Archiwum 2013, Wpisy ze zdjęciami. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.